Loading...

Pawel_Mozdzen

Paweł Mozdżeń

Tester oprogramowania Teleco związany z firmą Ericpol. Obecnie Expert Software Tester  współpracujący z Product Development Unit firmy Ericsson (obszary GSM/WCDMA/LTE). Pracujący m.in. jako  Function/System Tester, Team Leader, Scrum master, Customer Support Engineer, Troubleshooter. Zaangażowany w obszary testu typu robustness i stability. Aktywnie prowadzący grupę wspierającą proces Continues Integration w organizacji i poza nią. Prywatnie zapalony rowerzysta, miłośnik koszykówki, snowboardu i wszelakich aktywności sportowych. Ceniący sobie dobrą kuchnie, podróże i aktywny wypoczynek.

adam_bak

Adam Bąk

Adam Bąk jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, wydziału Elektrotechniki i Elektroniki, kierunku Informatyka o specjalności Inżynieria oprogramowania i systemy sieciowe. Zatrudniony w firmie Ericpol sp. z o.o. na stanowisku starszego informatyka. Pracuje jako tester w projektach Ericssonowych z obszaru radio w technologiach GSM, WCDMA i LTE. Zainteresowania to wycieczki krajoznawcze, rower, literatura.

„W pętli ciągłej integracji…”

Testowanie dużego projektu stawia przed testerami nowe wymagania, które nie występują w małych, prostych projektach. Prezentacja definiuje co to jest duży projekt i odpowiada na pytanie jak dostarczyć dobrze przetestowany złożony produkt, z którego korzysta ogromna ilość użytkowników. Pomaga zrozumieć, czemu do testowania dużego projektu warto wybrać Continous Integration i jakie ma to wady i zalety.
Omówimy stosowane przez nas płaszczyzny testowania, które z jednej strony komplikują projekt, ale z drugiej gwarantują większą pewność.
Postaramy się przy tym zaprezentować złoty środek pomiędzy automatyzacją, częstotliwością integracji w pętli testowej czy zakresem obowiązków testera.
Zastosowanie Continous Integration pozwala na bardzo częste dostarczanie małych zmian w kodzie w postaci funkcjonalnych paczek. Jak często dostarczać takie paczki do testu bądź użytkownika?
Zaznaczymy kwestię kosztu znalezienia błędów w kodzie i próby jego minimalizacji, jak również sprawne reagowanie na znalezione błędy.
W prezentacji pokazane i omówione są przykładowe koncepcje narzędzi pomocne w efektywnym gromadzeniu i analizie wyników oraz usprawnianiu decyzyjności oraz ewolucji testów.

Prezentacja – „W pętli ciągłej integracji…” – Paweł Mozdżeń, Adam Bąk